| Ionut_Dragos_2000 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un SSD, dar nu stiu ce sa imi cumpar.
Puteti sa imi spuneti si mie ce sa imi cupar?
Sa fie bun si la un pret decent (max 300 lei)

2 răspunsuri:
| mickeyMT a răspuns:

In bugetul tau SSD cu mai mult de 120/128gb capacitate nu o sa gasesti.
Incearca ceva cam asa: https://www.pcgarage.ro/ssd/kingston/ssdnow-uv400-120gb-sata-iii-25-inch/
E destul de rapid pentru Windows (o sa iti boot-eze in 3-4 sec maxim), programe si un joc, daca te intereseaza gaming-ul pe el.

| MindZius a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci intr-un magazin cum ar fi MediaGalaxi sau in Altex.Acolo te pot ajuta angajatii. Daca iti place ceva de acolo si este peste buget il poti cauta pe OLX. Daca nu il gasesti nici acolo ar trebui sa cauti alt ceva mai ieftin.

Sper ca te-am ajutat!
MULT SUCCES :]