| Fl4sh3rON a întrebat:

Vreau sa imi fac un server de minecraft pe bukkit si la cei care vor sa intre le da can't reach server si eu am serverul pornit.Cine stie sa imi zica dau Funda! precizez ca am windows 7 si ca am java 7

Răspuns Câştigător
| Mihai_Razvan_1995 a răspuns:

Salut! Si eu am avut un server de Minecraft in trecut, a fost foarte niste vremuri foarte amuzante.
Deci pot fi 2 probleme aici.
Windows Firewall Nu permite aplicatiei
Bukkit Server sa trimita informatii in afara retelei.
Trebuie sa intri in Control Panel>Windows Firewall>Allow a program.
Parca asa era. (big grin)
Adica, pe scurt, trebuie sa ii dai voie acelui program sa trimita informatii, setand firewallu. Pentru ca acesta este cel care il blocheaza. Succes.

| Fl4sh3rON explică (pentru Mihai_Razvan_1995):

Mersi mult de rapsuns!? Nu m-am gandit ca e ceva la firewall

1 răspuns: