| Ivanaaaaa a întrebat:

Vreau sa imi instalez un nou antivirus, dar daca il inslalez se reformateaza? chiar nu stiu... care ar fi cel mai bun antivirus?

Răspuns Câştigător
| RememberTinKode a răspuns:

Bit defender e cel mai bun dupa el kaspersky, cum adica se reformateaza, ce legatura are antivirisul cu windows-ul?

4 răspunsuri:
| ovydyu1992 a răspuns:

Pai daca e dezinstalat, nu se reformateaza nimic pentru ca nu mi are celaughing, iar daca il dezinstlezi se formateaza carantina. Sfatul meu este sa instalezi unul din urmtorele antivirusuri:Avast v2012; Nod32 v2011sau Microsoft Security Essential. Funda?

| Mentlegen a răspuns:

Bit defender sau AVG Internet security

| Ivanaaaaa explică (pentru Mentlegen):

Pai si reformateaza calculatorul, daca il instalez?

| RememberTinKode a răspuns (pentru Ivanaaaaa):

NU, reformatarea se face doar cu un cd de windows, dar daca tu esti virusata intr-un fel mai special in care antivirusul e depasit ar trebui sa reformatezi tot de pe harddisk.Dar, daca instalezi un antivirus si dai o scanare iar el gaseste N virusi si ii sterge, oiar cand restartezi calculatorul totul e ok atunci nu e nevoie de nimic in plus, daca dupa ce restartezi calculatorul tu inca esti virusata e nevoied e reformatare.