| Rorschach a întrebat:

Vreau sa instalez wind 8 pe un laptop, caci m-a rugat un amic. E de marca Lenovo-g500. Cand pornesc laptop-ul imi apare imagine cu " Lenovo" apoi direct un mesaj alb pe negru cu urmatoarele :
"
Loading Freedos 123 - InitDisk

FreeDos kernel version 1.1.26a (build 2026a) [ jun 27 2006... ]
Kernel compatibility 7.10 - Turboc - fat32 suport

Zice acuma despre (c) Copyright 1995 -2001 blabla

Apoi zice asa

Freecom version 0.84-pre XMS_Swap [Nov 15 2005 15:30:16]
Current date is Sat 09-13-2014
Enter new date (mm-dd-[cc]yy):

si aici m-am blocat adica am completat asta si apare :
>C:\
"
Deci nu-mi intra in boot, orice asa apasa F2, F8, F11, delete... de fapt nu stiu ce e asta macar laughing)
Multumesc

1 răspuns:
| Nelu62 a răspuns:

Pornesti laptopul, la tine probabil ramane la imaginea aia cu freedos, tii apasat butonul de pornit/oprit pina se stinge brusc(in moment ala se face ca un fel de reset), il pornesti si imediat ce ai apasat butonul de Power apesi F2, ESC sau Del care merge la tine.