| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat de curand un laptop si cand il pornesc imi apare asta :
FreeDOS Kernel 2040 (build 2040 OEM :0×fd) [compiled Jun 21 2011]
Kernel compability 7.10 - WATCOMC - FAT32 support

(C) Copyright 1995-2011 Pasquale J. Villani and the FreeDOS Project.
All Rights Reserved. This is free software and comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2, or ( at your option) any later version.
C: HD1, Pri[ 1], CHS= 0-32-33, start = 1 MB, size= 1024 MB

FreeCom version 0.84-pre2 Xms_Swap [Aug 28 2006 00:29:00
Current date is Fri 06-19-2015
Enter new ate ( mm-dd-[cclyy):

Cam asta imi apare. Ma poate ajuta cineva cu instrucțiuni, ce anume sa fac?

Răspuns Câştigător
| AdrenalinTm a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=Dquhc08LvNQ
asa faci un stick/dvd botabil windows 7
si asa il instalezi
https://www.youtube.com/watch?v=MIPiRCif7_E
daca nu te descurci roaga pe cineva sa iti BAGE windiwsul:))

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai si ce ai vrea sa-ti apara daca nu are Windows? Daca iti cumparai si licenta aveai, acum te descurci cum poti!

| gelu1970 a răspuns:

Instaleaza un sistem de operare Microsoft

| AdrenalinTm a răspuns:

Da nu ai un sistem de operare *+(WINDOWS)instalat ai doar free dos nu trebuia sa te chinui sa copiezi totullaughing
Roaga sau daca stii tu instaleaza un sistem de operare Gen windows 7, 8, 8.1, 10 Ubunt ce vrei tu

| AdrenalinTm a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Practic si FreeDOS e un sistem dar asa alb negru

| Zaygon a răspuns:

Mai mult ca sigur e un Lenovo. na aici sistem de operare free source pe care poti rula aplicatii de windows daca nu esti in stare sa iti pui un windows: http://zorin-os.com/free.html

| Anonimul1121997 a răspuns:

Si ce anume trebuie sa fac ca sa imi bag windos-ul pe el?

| K0sti a răspuns (pentru Anonimul1121997):

Sa pui mana sa citesti! Ai Google, ai tot ce vrei!

| Anonimul1121997 a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Mersi.

| AdrenalinTm a răspuns (pentru Anonimul1121997):

Https://www.youtube.com/watch?v=Dquhc08LvNQ
asa faci un stick/dvd botabil windows 7
si asa il instalezi
https://www.youtube.com/watch?v=MIPiRCif7_E
daca nu te descurci roaga pe cineva sa iti BAGE windiwsul:))