| Vali2265 a întrebat:

Vreau să-mi cumpăr Dead by Daylight și pe steam costă 20 EURO dar vreau să economisesc ceva bani și să-l iau de pe G2A, nu e scam sau ceva?

Adică totuși am înțeles că poți lua scam (menționez că nu cumpăr G2A Shield, dar îl am timp de 3 zile dacă îmi fac cont).

Dau fundă celui mai bun răspuns!

Răspuns Câştigător
| Constantin_Albert-Gabriel_1996 a răspuns:

Frate,youtuberi ca IHATEPINK sau Bogatani, iau de pe G2A,nu este scam frate, ai incredere, nu tot internetul este un Scam, dar daca o sa ai experienta poate o sa iti dai seama singur cum merge Internetul in general

3 răspunsuri:
| WestsideMTFK a răspuns:

Problema e ca unele keyuri sunt furate, asa am patit cu COD:AW care mi-a fost blocat de cei de la steam. Cei de la G2A nu au vrut sa-mi dea banii inapoi asa ca a trebuit sa fac plangere oricum bafta!

| OviSimple a răspuns:

Nu este scam frate poti absolut linistit sa iti cumperi de acolo jocul si sa economisesti pentru ca daca era sa fie scam sau ceva nici un youtuber nu mai avea contract cu ei pnm. nu e scam

| Vali2265 explică (pentru OviSimple):

Dacă aveam 2 funde îți dădeam şi ție.