| IonutPutinica a întrebat:

Vreau sa-mi spuneti daca merita sa iau acest PC pentru gaming
http://www.emag.ro/......DJ9QXBBBM/

Imi merg jocurile AC3, Prototype 2, GTA IV si Crysis 3 la cerinte medii?

4 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

GTA 4 probabil va merge pe Mediu (puțin spe High), dar Crysis 3 pe Low.

Caută alt calculator dar cu o altă placă video, tot de 2 GB. Recomand...
nVidia GTX 650
ATI/AMD Radeon HD 7000

Dacă găsești ia mai bune. Nu ar strica nici minim un Intel Core i3 și 6 GB RAM.

Dacă ai bani merită să investești.

| Gabi05 a răspuns:

E praf acel pc, nu vei rula nici la cerinte medii.
Daca ai buget 1400lei ai asa.
dual core ivy
hd7770 1gb ddr5 nu te mai lua dupa cei care recomanda 2gb
sursa buna
carcasa decenta

http://www.mediadot.ro/wishlist/32976/

| En3Rgi a răspuns:

Da normal.E foarte bun.AC3,Prototype 2 si Gta 4 o sa iti mearga super pe grafici high.

| MisterSTAG a răspuns:

Te sfatuiesc sa cauti un PC care sa nu aiba placa video integrata. Cele integrate nu sunt foarte bune si se incalzesc repede.Te sfatuiesc sa cauti de la Nvidia GTX 660 in sus.