| Skipper09 a întrebat:

Acest calculator:http://www.emag.ro/sistem-desktop-serioux-action-v8b-cu- procesor-intelr-pentiumr-dual-core-g2030-3ghz-4gb-500gb- amd-radeon-6570-2gb-seriouxactionv8b/pd/DJ9QXBBBM/ este bun in gaming? Merg jocurile gen:minecraft, lol, cs 1.6, gta4? Daca nu ce calculator de gaming cam de acelasi pret imi recomandati? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Garsonfane1979 a răspuns:

Poti juca minecraft/lol/cs/ la gta 4 o sa ti se miste un pic framat. Asta pe pcul care l-ai dat tu nu e chiar foarte prost desigur ar fi mult mai bun pe bucati dar cat timp nu sti sa il asamblezi asta e mai bine il iei asa. Ultimu pc care l-ai primit de la server comfig e pe ddr2 nu ti'ai dorit sa cumperi un pc pe ddr2 ca nu vei mai putea umbla la memoria de ddr dupa fara bani multi. Asaca maibine ramai la alegerea ta http://bit.ly/14QdPVd. Si asa majoritatea "expertilor" care isi fac pc singuri dupa ureche il fac prost rau. incat isi iau blue screen si alte blocari aiurite.

3 răspunsuri:
| ITMania a răspuns:

Cu pastaia aia nu joci cine stie ce, placa video e foarte slab, iar pretul e mare.

G1610 (la fel de ok in jocuri ca 2030`ul) + 4GB RAM + HD7770, de cateva ori mai buna ca 6570`ul ala, cu tot cu 2GB VRAM pe care ii are:
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/729928/

Mai reduci 1% din pret cu voucher`ul VJHWZLT6 si cam asta a fost, in aceeasi bani un sistem de vreo 2-3 ori mai bun in jocuri.

| Skipper09 explică (pentru ITMania):

As vrea ceva care sa nu fie pe piese.

| ITMania a răspuns (pentru Skipper09):

Si de ce ma rog? Ca sa ai sigiliu pe carcasa si sa nu poti face upgrade?
Ca sa platesti un pret mai mare pentru aceleasi piese?

Daca nu te pricepi cu asamblarea, sistemul iti poate veni asamblat, la cheie, contra sumei de 49 lei. Si tot iesi mult mai bine fata de orice sistem preasamblat.