| Deyu0713 a întrebat:

Vreau sa salvez un document in notepad in format.index dar nu pot, imi zice doar.txt sau "All files". Cum fac sa il salvez in format. index? Dau funda

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Salvezi documentul cu "Save as", iar dupa numele fisierului adaugi ". index". E valabil si pentru ".bat".

| Deyu0713 explică (pentru dannyel86):

Dar daca il deschid cu un browser imi apare exact ca in document...

| dannyel86 a răspuns (pentru Deyu0713):

Nu ai precizat ce vrei sa faci cu acel fisier cu extensia ". index", iar eu doar am specificat cum se poate proceda. S-ar putea sa fie un domeniu care ma depaseste, de aceea n-as putea sa-ti explic de ce apare in browser in aceeasi forma si stil ca in editorul de text. Textul trebuia sa apara altfel? Poate sunt coduri sau serii de caractere care se cer introduse in editor, pentru ca fisierul.index sa de afiseze in felul dorit. In cele de tip ".bat" se redacteaza niste comenzi, niste coduri. Banuiesc ca e valabil si pentru. index. E doar o parere, nu ma pricep.