| zxzx a întrebat:

Cum pot salva o pagina dintr-un document pdf? Vreau sa salvez unele pagini dintr-o revista, dar sa le salvez in format jpg, dar nu reusesc...

Răspuns Câştigător
| alexgogo a răspuns:

Cel mai simplu este cuu print screen, apoi paste in paint, save as >. jpeg

2 răspunsuri:
| zxzx explică:

Am reusit pana la urma cu paste in paint.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce program folosesti sa deschizi pdf-ul. Btw, iti recomand foxit reader, e free si putin mai complex ca Adobe reader.
Uita-te sus, unde ai optiunile de selectare: manuta aia alba, sagetica, cursorul cu un T, etc. Acolo ai si un aparat foto (marquee text for copying as an image). Sau intri in meniu la Tools, si alegi Snapshot. Selectezi aparatul si apoi zona care vrei sa o salvezi ca poza (daca vrei toata pagina, da zoomul mai mic). Iti da in mod automat copy, tu trebuie sa intri in paint sau altceva ca sa dai paste si save as...