| TTTeofiLLL a întrebat:

Word Racing 2:

Windows XP/2000/98SE/ME
1.8GHz Pentium IV or Athlon XP 1800 Processor
DirectoX 9.0
256MB RAM
64MB 3D Video Card
Sound Card with DirectX Support
1.7GB Hard Disk Space
2x DVD-ROM Drive
RECOMMENDED
2. 4GHz Pentium IV or Athlon XP 2400 Processor
512MB RAM
Radeon 9600 XT or GeForce FX 5900 XT
4.2GB Hard Disk Space

Cerintele mele :

Windows Xp
Intel(R) Pentium(R)Dual CPU
E2229
@2. 49Guz
2.39 Ghz
0. 98Gb of ram
Physical Address Extension
256 Ram

Asa, intrebarea este:
De ce nu imi merge dand erroarea :Cannot create a 3D device.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cerintele sunt ale jocului. ale tale nu sunt cerinte ci caracteristici. Oricum n-ai spus ce placa video ai pentru ca 3D se refera la placa video.
Uite: http://procinema.ro/stiri/ce-inseamna-3d.html

| TTTeofiLLL explică (pentru Salontanul):

Unde pot vedea placa mea video?

| Salontanul a răspuns (pentru TTTeofiLLL):

Ia de pe net acest programel (vezi ca in dreapta paginii scrie 1.67.1 setup, english): http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html
Uita-te, apoi, la Graphics. Acest program te ajuta sa-ti cunosti calculatorul, gratuit. Acolo scrie si ce placa de baza ai (mainboard), ce procesor si ce memorie RAM si cache ai.

| TTTeofiLLL explică (pentru Salontanul):

La grafica nu imi arata nicaieri Video card.Id meu : olariu.teofil.Iti dau un print screen.