| mada859843 a întrebat:

Wwe 2k18 merge si fara emulator? Dar raw vs smackdown exista vreo versiune fara emulator din 2008 2009? 2007? Cum o gasesc si eu?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Orice joc merge in primul si primul rand pe platforma pentru care a fost creat, WWE 2k18 a fost lansat pentru : Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One and Nintendo Switch.

Daca anumite tiluri ale seriei au fost create doar pentru console video si niciodata portate pe PC de exemplu, atunci fie ai nevoie de consola respectiva ca sa joci, fie de emularea de care zici, insa ca sa poti rula jocuri pentru PS3 dar pe PC de exemplu trebuie sa ai un super PC, ce este sub PS3, adica PSP, PS1, PS2 etc se poate juca prin emulare si pe PC-uri vechi.

| mada859843 explică (pentru Simpatic):

Ce jocuri care s-au luat dupa seriale mai sunt sau alte jocuri interesante? gen fighting ce mai e? dar gen wrestling turnee ceva, sau shootering in afara de cd si valorant, call o duty e fain rau?

| Simpatic a răspuns (pentru mada859843):

Nu stiu asa multe titluri de jocuri tinere, numai sunt la varsta la care sa ma atraga jocurile, joc odata la 6-7 ani un titlu.
Am un Ps4 slim care sta degeaba.
Mie mi-a The Witcher 3 Wild Hunt care este si pe PS si pe PC etc
Cat si toate tilurile din God of War
Tot in anii trecuti am jucat Fallout 3 si 4, sunt superbe dar necesita mult timp...

| lpavel a răspuns:

Devreme ce n-ai zis despre ce vorbesti, iti spun si eu da, pe pc merge super!