| electriz a întrebat:

Ziceti-mi si mie o placa video cu care sa-mi mearga battlefield 3 la rez mare si sa nu coste "enorm". Funda happy

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Ce intelegi prin enorm? Depinde mult si de restul sistemului/sistem de operare/detalii. Sistemul recomandat suna cam asa - OS: Windows 7 64-bit, Processor: Quad-core Intel or AMD CPU, RAM 4GB, Video Card: DirectX 11 Nvidia or AMD ATI card, GeForce GTX 460, Radeon Radeon HD 6850. GTX 460 costa cam intre 500 si 900 RON, depinzind de model, iar HD 6850 e cam intre 650 si 850. Dintre cele doua, in aplicatiile DirectX 11, cum este si BF3, se pare ca - cel putin momentan - GTX 460 e cea mai performanta, insa nu cu mult. In rest, performantele oferite sint similare.