| LordOfWindows7 a întrebat:

Ziceti-mi un joc legat de istoria Romaniei

Răspuns Câştigător
61 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Hearts of Iron, Europa Universalis, cam toate cele de la Paradox care contin si Europa pe harta...

| DeKoniec a răspuns:

Europa Universalis. Atat stiu sad

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru LordOfWindows7):

Sa il cumperi... Eu am EU III Chronicles (include cam toate dlc-urile, daca nu ma insel) primit moca cu ocazia lansarii magazinului online propriu al celor de la Paradox, fiind client mai vechi, chiar daca nu fanatic (am doar Dark Hour cumparat de la ei, atit).

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru LordOfWindows7):

Desigur ca nu, e o singura licenta digitala activata pe contul meu Steam.

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru LordOfWindows7):

II bati de ii zvinti si ii anexezi...

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru LordOfWindows7):

Hmmm... dunno, n-am apucat sa il aprofundez prea mult, prefer Darkest Hour.

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru LordOfWindows7):

Posibil sa negociezi pacea, dar nu stiu sigur.

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru LordOfWindows7):

Depinde de avantajul pe care il ai...

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru LordOfWindows7):

Hihi, ia joaca tu Hearts of Iron/Darkest Hour cu Germania sa vezi ce viol iti iei de la francezi...

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru LordOfWindows7):

Pai ai grija la cheltuieli, desigur. Daca iei loan... nu ti se pare logic sa te duci la vale? Imprumut>dobinda>deficit...

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru LordOfWindows7):

Tii trupe acolo, desigur. Le micsorezi taxele, treburi de-astea la mintea cocosului.

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru LordOfWindows7):

Aia vin cam random, mi se pare ca depinde si de dificultatea setata.

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru LordOfWindows7):

Exista o optiune in meniul de la inceput care se cheama Tutorial. Jocurile celor de la Paradox nu sint Counter Strike sau Mario, trebuie studiat oleaca inainte sa te apuci sa joci ca un ginsac. Vezi ca ai Economy si Government, ambele categorii influenteaza taxele. In timp de razboi, poti lua taxe speciale care nu se iau in timp de pace. STU-DI-A-ZA!

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru LordOfWindows7):

Pai mai citeste. happy De regula chestiile care tin de directia statala, inclusiv cultura, se schimba o data la un an sau cind ai diverse evenimente care le influenteaza.

| LeMousiqe a răspuns:

Bună!
Jocul conquiztador are nişte subiecte de istorie şi de geografie.
Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru LeMousiqe):

Te rog frumos, conq e pentru manelari, nu pentru oameni inteligenti. Sa pui mizeria aia in acelasi topic cu un joc facut de Paradox e ca si cum ai veni pe un forum pentru posesorii de Lamborghini si ai zice "si Trabantul e masina".