| Alexxe a întrebat:

Ziceti-mi si mie cateva carti romanesti istorice. Despre Istoria Romaniei? (Carti cu dezvaluiri despre razboaie) Cu dezvaluiri despre regimuri?
Chiar si filme daca stiti?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aici: http://www.librarie.net/categorie/385/carti/istoria-romanilor ai mai multe titluri si poti alege. De asemenea daca te duci la o biblioteca vei gasi si altele. Succes si numai bine!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Marin Preda-Delirul
Eugen Barbu-Incognito
Mai sunt si niste carti de Radu Theodoru, dar, uite ca-mi scapa numele.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

@Coke: Mizerabilii e de Victor Hugo. De cand e asta roman?

| shadovv a răspuns:

Vlad Georgescu – Istoria românilor

| hidrargir a răspuns:

Inchisoarea noastra cea de toate zilele a lui Ion Ioanid

| Coke_2381 a răspuns:

Mizerabilii