| diva99 a întrebat:

Iti place istoria romaniei?

Răspuns Câştigător
| adryano05 a răspuns:

Dar tie "ati" place limba romana? :-s

22 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Da imi place.Insa niciodata nu se va spune care a fost adevarata fata a istoriei si asta e frustrantbig grin

| Bacemi a răspuns:

Mereu mi-a placut istoria. Aveam medii bune si profesorii ma apreciau. Am participat si la concursuri. Ultimul concurs a fost legat de aniversarea lui Cuza. Am luat doar mentiune, dar a fost frumos.

| Floreenofficial a răspuns:

Ma enerveaza.Se repeta in fiecare an Dacia. straight face

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Imi place foarte mult. In toti anii de liceu am avut medii bune la istorie. Eram atrasa de acest obiect si il studiam continuu. Uneori cautam si informatii in afara programei pentru ca ma pasiona.

cami
| cami a răspuns:

Da, mi-a placut. Visam lectiile in somn. Stiam fiecare an, fiecare termen, orice din materia asta. Dar, asa se intampla odata...

| User a răspuns:

Da' tie ITI place limba romana?raised eyebrows

| anad a răspuns:

Da, ma intereseaza sa stiu cat mai multe despre romani, iar cuvantul Romania il scriu intotdeauna cu litera initiala mare macar din respect pentru cei care au facut ceva pentru noi.

| LuS[z] a răspuns:

Da dar mai mult imi place geografia Romanieibig grin

| Victoria a răspuns:

Foarte mult. Este una dintre materiile mele preferate. Am fost in fiecare an la olimpiada si pot sa spun ca mergeam cu placere, din interes si pasiune pentru istorie. Am un portofoliu intreg cu informatii suplimentare si foarte multe atlasuri si enciclopedii.

| LNK a răspuns:

Da, imi place foarte mult.
Dar tie "ati" place limba romana? Si apropo ce legatura are Istoria cu Gastronomia?
laughing

| betty17 a răspuns:

Mie una imi place foarte mult, cand am fost in clasa a8a am dat examen la istorietongue

succes

| georggyy a răspuns:

Daaaaabig grin...in fine avem si profesoara bunahappy

| moodyblues a răspuns:

Nu e asa glorioasa.nu am stiut sa ne aprofundam caracterul demn de castig. oricum e destul de admirabil ca am supravietuit multor atacuri.
am ajuns sa cred ca istoria nu se repeta sau cel putin castigul si prosperitatea nu mai da ochii cu tara noastra de mult mult timp
ah si ca materie este bine sa ne invatam totusi trecutul sangeros.
ne raneste orgoliul dar invatam pe baza esecului

| dragalasica a răspuns:

Da, imi place
p. s:de ce ai pus intrebarea la aceasta categorie?

| teonamaria a răspuns:

E ok...nu ma omor dupa istorie in general. dar pentru cunostinte generale.

| Sorin_8158 a răspuns:

Urasc istoria in general, deci nu.

| chrysa99 a răspuns:

In primul rand se scrie iti si da dar nu ma omo r dupa ea

| diva99 explică:

Adryano05 mie da dar tie nu prea ca nu ai scris corect

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi place. E o istorie zbuciumata, plina de opresiuni, biruri, am fost natiune tolerata pe pamantul nostru. Avem un trecut chinuit.

Dar cred ca tu te-ai referit la istorie ca materie scolara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica? Fii mai explicita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place. Am 10 ani si ma intreb cum erau continentele mai demult cand nu era europa!

| secretoasa a răspuns:

Tu ce crezi...