| LordOfWindows7 a întrebat:

Ziceti-mi un joc legat de istoria Romaniei

Răspuns Câştigător
61 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Hearts of Iron, Europa Universalis, cam toate cele de la Paradox care contin si Europa pe harta...

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru LordOfWindows7):

Sa il cumperi... Eu am EU III Chronicles (include cam toate dlc-urile, daca nu ma insel) primit moca cu ocazia lansarii magazinului online propriu al celor de la Paradox, fiind client mai vechi, chiar daca nu fanatic (am doar Dark Hour cumparat de la ei, atit).

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru LordOfWindows7):

Desigur ca nu, e o singura licenta digitala activata pe contul meu Steam.

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru LordOfWindows7):

II bati de ii zvinti si ii anexezi...

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru LordOfWindows7):

Hmmm... dunno, n-am apucat sa il aprofundez prea mult, prefer Darkest Hour.

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru LordOfWindows7):

Posibil sa negociezi pacea, dar nu stiu sigur.

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru LordOfWindows7):

Depinde de avantajul pe care il ai...

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru LordOfWindows7):

Hihi, ia joaca tu Hearts of Iron/Darkest Hour cu Germania sa vezi ce viol iti iei de la francezi...

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru LordOfWindows7):

Pai ai grija la cheltuieli, desigur. Daca iei loan... nu ti se pare logic sa te duci la vale? Imprumut>dobinda>deficit...

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru LordOfWindows7):

Tii trupe acolo, desigur. Le micsorezi taxele, treburi de-astea la mintea cocosului.

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru LordOfWindows7):

Aia vin cam random, mi se pare ca depinde si de dificultatea setata.

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru LordOfWindows7):

Exista o optiune in meniul de la inceput care se cheama Tutorial. Jocurile celor de la Paradox nu sint Counter Strike sau Mario, trebuie studiat oleaca inainte sa te apuci sa joci ca un ginsac. Vezi ca ai Economy si Government, ambele categorii influenteaza taxele. In timp de razboi, poti lua taxe speciale care nu se iau in timp de pace. STU-DI-A-ZA!

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru LordOfWindows7):

Pai mai citeste. happy De regula chestiile care tin de directia statala, inclusiv cultura, se schimba o data la un an sau cind ai diverse evenimente care le influenteaza.

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru LordOfWindows7):

Daca nu poti juca fara cheaturi un joc, mai bine nu il joci deloc. Nu m-au interesat niciodata cheaturile. In cel mai rau caz, reduc dificultatea sau ma uit pe YT cum se termina jocul/misiunea la care ma incurc.

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru LordOfWindows7):

Of, of, dar tu pina acum ce ai facut? Ai un + si un - in dreapta datei...

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru LordOfWindows7):

De aia sint tutoriale... happy

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru LordOfWindows7):

N-am nici o idee.

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru LordOfWindows7):

Faci captura si inainte sa urci pe YT maresti viteza la film, lol.

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru LordOfWindows7):

Bingo. Pai ori joci, ori derulezi...

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru LordOfWindows7):

Pai ti-am raspuns deja de vreo 3 ori. NU.

| Zeke123 a răspuns (pentru KodrutZ):

Salut,eu sunt LordOfWindows7 daca ma mai stii...mi-am pierdut contul si am facut unul nou..adica asta. daca mai tii minte eu3 as vrea sa te intreb ceva:Exista vreo metoda prin care as putea crea eu un fel de papalitatea ortodoxa? adica sa modex jocul? daca da te rog zi-mi tu sad da-mi un tutorial happy

| KodrutZ a răspuns (pentru Zeke123):

Interesanta intrebare, sincer sa fiu habar n-am, ar trebui sa se poata. Raspunsul probabil il gasesti pe forumul Paradox...

| Zeke123 a răspuns (pentru KodrutZ):

Ce dracu e cu patch-urile de la EU3 divine wind? caut pe net de saptamani un patch pentru 5.2 dar gasesc numai filele de la el si cu alea nu stiu cum sa fac? Tu sti cum trebuie sa fac cu filele alea? Nu sti vreun installer pentru patchul 5.2? Alea de pa Paradox nu is bune...Te rog ajuta-ma

| KodrutZ a răspuns (pentru Zeke123):

De pe forumul Paradox intotdeauna sint bune. Buba e ca ai tu jocul pirat... sau ma insel? happy

| Zeke123 a răspuns (pentru KodrutZ):

Ai aflat...

| Zeke123 a răspuns (pentru KodrutZ):

Dupa cum cred ca sti, eu am probleme cu cat de rapid merge jocul.Deci daca te pricepi la modding, uite intrebarea:

Cred ca sti ca pe tutorial de pe EU3 jocul merge mai rapid decat pe jocul normal.Ce trebuie sa fac pentru a merge pe jocul normal ca si pe Tutorial.Ce file trebuie sa schimb. Daca nu sti de-mi un site de unde pot afla

| KodrutZ a răspuns (pentru Zeke123):

Tutorialul asa e gindit. Nu cred ca merge sa il termini super-repede in mod normal. Cum ziceam... vezi pe forumul Paradox.

| LeMousiqe a răspuns:

Bună!
Jocul conquiztador are nişte subiecte de istorie şi de geografie.
Succes!

| KodrutZ a răspuns (pentru LeMousiqe):

Te rog frumos, conq e pentru manelari, nu pentru oameni inteligenti. Sa pui mizeria aia in acelasi topic cu un joc facut de Paradox e ca si cum ai veni pe un forum pentru posesorii de Lamborghini si ai zice "si Trabantul e masina".

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru LordOfWindows7):

Pai da. Acuma ramine de vazut cit de repede poti sa faci asta...

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru LordOfWindows7):

Posibil sa astepti momentul oportun, unele evenimente se declanseaza cind vor ele in jocurile astora de la Paradox, nu cind vrei tu...winking

Răspuns utilizator avertizat
| DeKoniec a răspuns:

Europa Universalis. Atat stiu sad