| PlasMatic a întrebat:

08/09/2011 Dispune rejudecarea
Solutie: decis admite recursul. caseaza si trimite spre rejudecare.
ce e asta? funda big grin

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Instanta de recurs a admis recursul partii care l-a facut si a trimis cauza spre rejudecarea apelului (daca a trecut si prin apel) ori pentru rejudecarea fondului(daca prima cale de atac nu a fost apelul ci direct recursul). In decizia pe care o vei primi vei vedea motivarea instantei de recurs si indrumarile pe care le-a dat instantei de rejudecare. Procesul se va relua de la fond sau apel, cum am explicat mai sus. Numai bine!