| aditzu808 a întrebat:

Admite recursul declarat de inculpatul (...) pe care o casează în ce priveşte individualizarea judiciară a pedepsei şi rejudecând în aceste limite: Reduce pedeapsa aplicată inculpatului... pentru săvârşirea infracţiunii de conducere pe drumurile publice a unui autovehicul de către o persoană care are în sânge o îmbibaţie alcoolică peste limita legală prevăzută de art. 87 alin. 1 din OUG nr. 195/2002, cu aplicarea art. 320/1 Cod procedură penală şi art. 74 lit. c, 76 lit. d Cod penal, de la pedeapsa de 10 luni închisoare la pedeapsa de 4 luni închisoare. Menţine beneficiul suspendării condiţionate a executării pedepsei şi reduce în mod corespunzător termenul de încercare de la 2 ani şi 10 luni la 2 ani şi 4 luni. Menţine celelalte dispoziţii ale hotărârii atacate. Cheltuielile judiciare rămân în sarcina statului.

Dupa cat timp pot da de permis?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti prezenta la teste dupa trecerea unei perioade de 1 an de la data acestei hotarari judecatoresti, conform OUG 195/2002, republicata in 2006, art.116.