| Sylviu1 a întrebat:

Acum 3 zile, eram cu niste prieteni pe afara avand niste petarde ramase de la revelion (aveam de 1 foc, 3 focuri si piccolo-uri). La aceste petarde am inteles ca nu e nevoie de autorizatie, fiind petarde mici care nu fac zgomot asa de tare. Ma plimbam cu prietenii mei, si din cand in cand mai dadeam cate o petarda. La un moment dat, stateam pe o banca, in fata unui bloc. Mai dadeam cate una, cate doua iar dintr-o data, iese din bloc un barbat mai batran cu un topor la noi (de precizat ca batranul nu era prea sanatos mental). Am fugit cu totii cat de tare am putut iar barbatul a aruncat cu toporul aproape nimerindu-ma. Ma pot duce sa-i fac reclamatie la politie sau sa stau cuminte pentru ca oricum nu frecventez zona unde sta acesta.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca este bine sa nu faci nimic.
Vei face mai rau daca mergi la politie, poti fi amendat pentru conturbarea linistii publice.