| anonim_4396 a întrebat:

Ce intamplari amuzante din viata sau de la scoala siti?
Incep eu:
eram in clasa a 7-a si stateam langa un coleg,care adusese oul nefiert de acasa.
profa noastra de geogra era idioata rau,iar asta, profitand a aruncat cu oul fix inspre ea rolling on the floor
pacat ca nu a nimerit-om, se scurgea oul pe lamperierolling on the floor

Aveam in spatele clasei 6 tablouri cu un mic spatiu intre primele si ultimele 3.
Pe ele scria "A B C I U R"
Imi trece prin cap sa scriu "bai cur" rolling on the floor) a intrat profa de desen (responsabila de disciplina), a chemat-o pe diriga, etc laughing

Ne vorbea diriga in clasa a 6-a la inceputul anului de diferite treburi (disciplina,etc),si vorbeste ea o ora frumos,la sfarsit: "aveti intrebari?" La care sa gaseste unu': "da!,e murdar sub dulap" laughing)
Sau tot pe ala il intreb eu "ba, uh iti faci proiectul pe polistiren?" ala:" nu, pe scartaietoare" laughing)

Si cea mai penala faza rolling on the floor):

Eram in clasa a 5-a, dupa vreo 3-4 luni de scoala,ne acomodasem cu profii,etc,si aveam unu mai nebun in clasa,care statea cu banca fix langa usa.
Din nebunie si prostie incepe ala sa isi fluture mainile in toate partiile deasupra capului (cap cu barbia-n piept) si tipa cu voce de chimpmunk (rozatoare de aia) "MIEEEE,SHE MAAAAA,MIEE!" si intra profa de bio,il vede,se sperie nitel si zice "ce ai patit copilule,iti e rau?" rolling on the floor
Iar a doua zi,aveam iar bio,la fel,asteptam profa, il rugam pe ala sa mai faca odata asa si nu vroia, ii da unu 1 leu doar sa mai faca asa,ala accepta si incepe iar cu vocea de veverita "MIEEE,GAOZAREEEE,MIEEEE,SHIEEE MAAA" si intra profa rolling on the floor) care zice "baiatule,eu cred ca deja ai o problema" rolling on the floor))))

Eram la chimie si ii spunem noi profului "domn' profesor,v-am gasit pe google",la care ala "eeeh,toti fraierii pe google" laughing)))

Eram la geogra (cu profa aia idioata),iar la noi era in permanenta zgomot,sau macar se auzea abs mereu cate ceva (vorbea mereu cineva ceva,in soapta,normal,tare nu conta laughing )
insa mai erau si momente in care,dintr-o data era abs liniste.
S-a intamplat sa fie un moment d'ala. Abs nimic (nici profa) nu se auzea,la care unu care vorbea cu o colega, zice asa cu pasiune "PIIIZDAA" rolling on the floor a ras si profa rolling on the floor

De fiecare data cand profu' de istorie intra in clasa noastra, i se scula dupa una ( eram a 6-a) care avea fusta laughing))))

Profa de bio la anatomie,ne preda despre sperma si spermatozoizi,si zicea asa cu o pofta de aia mare "Speeeeermaaaa" mai sa guste laughing)

Dadeam proba la oina,si aveam niste mingiute mai mici,rosii si usoare.
Eu,care nu eram bun la aruncat,o arunc pe prima, noteaza profa, o prinde unu mingea.
La a 2-a,dau stramb,se duce ca dracul in stanga,fix in curtea unei babe rolling on the floor) saracii colegi n'au mai avut cu ce sa dea proba laughing

Acum cateva care nu se leaga de scoala:
Eram la bunici,ma sui cu un baiat la etajul unui camin,unde era era camera cu carti de rezerva pentru o scoala,etc iar pe la mijlocul treptelor,era o bucatica mica de ciment drept, iar in fata era o tabelta, putin indoita (se putea vedea afara terenul de fotbal) pe care scria discobar.Ne vad niste tzanci, ne parasc babei ce avea in grija caminul, aia anunta politia...mama ce mai fugeam prin padure de politie rolling on the floor))

Cand aveam 6 ani am inceercat sa spal o pisica la cismea rolling on the floor

La bunici,langa casa era un drumulet strampt pentru capre,peretii erau casa si gardul de sarma spre curtea vecinului.
Stateau caprele aoclo,eu deasupra lor,sprijinit cu picioarele pe peretele casei si gard,sar pe una si o calaresc rolling on the floor

Tot la bunici,eram cu unu' pe afara, ii vine sa se pise, se duce la o toaleta de aia idioata cu o gaura in pamant.Incepe el treaba,eu vin pe la spate,il imping si a cazut cu picirou' in groapa rolling on the floor

Eram cu un baiat la bunici cu skateboarde-ul,pe sosea si vine politia si ne zice ca nu avem voie pe sosea cu placiile,si da cane mai prinde n-i le confisca.
Am mai mers noi fara sa bagam de seama,se intorc gaborii,ne confisca palciile,si ne zic "daca le vreti,platiti amenda"
Noi,fiind mai mici,nu stiam ca zice de amenda doar ca sa ne sperie,asa ca am mers la sectia de politie,fara bani laughing,iar baiatul ala cu care ma plimbam tinea poliatiul de vorba,iar eu am luat placiile si am fugit rolling on the floor

Eram pe bicicleta cu niste prieteni,si pe langa noi era o troita,iar pe langa,camp unde se tineau targuri,etc.
troita era facuta pe o platforma de ciment,iar campul era la un nivel mai jos,destul de jos.
Venea unu' spre troita cu bicicleta,trece o fata buna,o vede, se uita la ea, si cade pe camp rolling on the floor))

Cand aveam 4-5 ani ma jucam pititea la bloc, numara cineva pana la 50, iar noi mergeam acasa la un baiat si ne jucam GTA vice city sau Cs, iar ala ne cauta saracu' laughing

Răspuns Câştigător
| RuleZaiko a răspuns:

Tare amuzant, acum hai să-ti zic si eu o poveste.

Eram acum 2 luni la şcoală, şi unu' şi-a adus 5 sandvişuri cu mult salam, şi m-am dus şi eu lângă el, stau şi ma uit la el, şi mirat ce eram, îl intreb: '' Frate, cat salam iti pune maica-ta?! ''
Iar el, că nu ştia ce să-mi răspundă, ruşinat, zice : '' Castraveti... '' laughing. Nu ştiu cât de amuzantă ţi se pare asta, dar pe mine m-a omorât râsul atunci.

8 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Am adormit la rândul 4.

| mgtow a răspuns:

Eram la tara si chinuiam o pisica ca o bagasem in put apoi in wc. A fost in copilarie.

| DracusorImpielitat a răspuns:

Eu o sa incep cu ceva ce am facut la tara. Isi facea unchiul meu casa si avea o gramada de BCA in fata case vechi. Puteam sa ma sui pe blocul ala de BCA pentru ca erau puse ca niste trepte. El avea 3 copii. Intr-o zi m-am suit cu 2 dintre ei (fata de varsta mijlocie si mezinul) si ne jucam si noi acolo. Baiatul ii arunca fetei papucii de pe blocul de BCA si eu l-am impins ca sa il pedepsesc (iti dai seama ca era de vreo 2m si jumatate). Din fericire nu a patit nimic si azi ma inteleg bine cu el.
La scoala nu prea am fost obraznica pana acum recent, in octombrie (cand incepusem a6-a) cand am avut o ora de dirigentie numai cu fetele. Eu mi-am facut de 2 saptamani lista cu intrebari. I-am pus saracei mele dirigi cele mai penale intrebari ca : " Cum se fac copiii?" (ea mi-a raspuns ca e un proces complicat), apoi i-am zis "Eu stiu cum se fac, am vrut doar sa va pun in incurcatura, deci ce contine sperma?" "Barbatii de ce nu nasc ca au pe unde?" "Cainii au menstruatie?". A fost o zi penala rau.

| ASimpleUser a răspuns:

Frate ai fumat ceva? sau cum dracu nu te-ai plictisit sa scrii atata?

| Urpaniel a răspuns:

Pe bune? atâta poftă de scris şi o iroseşti aici...

| Ţăpeşu a răspuns:

Iar pe mine mă urăşte lumea fiindcă am omorât un copil... Ce oameni idioţi...

| aKylie a răspuns:

LOl