| notevenreal a întrebat:

Salut TpU! Stiti cumva daca site-ul ExplozivShow.ro este legit? Adica m-am interesat foarte mult si din cate am inteles articolele pirotehnice de pe site (de la firma FireShow) sunt legale atata timp cat sunt folosite cu scopul de a alunga animalele salbatice in padure.

Eu vreau sa comand niste FS3 (stiu sigur ca sunt legale, le vand pana si cei de pe eMAG) si niste Piccolo, petarde cu 3 focuri si niste 'banane', care sunt legale, cel putin din cate am inteles Piccolo fac parte din categoria P1 care sunt legale in Romania, la fel si cele cu 3 focuri(din cate m-am interesat eu).

Daca puteti sa ma ajutati sa imi spuneti daca folosirea lor in padure si comandarea de pe site este 100% safe va rog sa imi raspundeti. Nu vreau sa am vreo problema cu politia.

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Trebuie sa ai spatiu de depozitare adecvat (special pentru ele). N-ai voie sa le tii la bloc, in apartament.

| notevenreal explică (pentru doctorandus):

Nu prea cred ca are treaba ..ca vine curierul, aduce coletul si nu intreaba absolut nimic. Stau la casa oricum.

| doctorandus a răspuns (pentru notevenreal):

E pericol de explozie. Daca te prinde Politia cu ele la tine-acasa esti pasibil de puscarie.

| Prondetox a răspuns:

Eu îți recomand să le comanzi de pe www.e-artificii.ro ei au doar produse legale și le poți folosi cu încredere atâta timp cat respecți indicațiile de pe ambalaj. Baftă!