| yym a întrebat:

Acum cu noile interdicții datorate coronavirusului, putem circula dintr-un oraș în altul?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula se poate.
Ca exceptie nu poti in intervalul 23, 00 - 5, 00 si in localitatile intrate in carantina, daca nu te incadrezi in exceptiile prevazute (serviciu, spitalizare, medicamente, etc).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De azi Sibiul a intrat in carantină, deci cel mai bine stai acasa numai circula ca nu ai unde. Rînd pe rînd se vor inchide toate orasele vom intra in carantină deoarece covidul face ravagii.

| zilog a răspuns:

Depinde daca esti angajat la protectia civila salvare pompieri spital fabrica de medicamente farmacie poti sa circuli pe unde vrei tu in interes de servicu.

| Romanul1985 a răspuns:

Depinde de zona

| movi a răspuns:

Din cate am citit nu poti circula in alt oras dupa ora 11 seara sau daca in oras rata de imbolnavire e peste 6/1000 daca nu ai declaratie( un motiv real), in rest se circula normal.