| gabinistor a întrebat:

Am 67 de ani si 10 ani si 7 luni vechime in campul muncii de ce fel de pensie pot beneficia. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista pensie sociala, doar pensie pentru limita de varsta, pensie anticipata si anticipata partiala si pensie de invaliditate. Exista doar ajutor social, daca indeplinesti conditiile prevazute de L.416/2001.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Esti barbat sau femeie?

| gabinistor explică:

Pot beneficia de pensie sociala?

| Ioandelasal a răspuns (pentru gabinistor):

Nu exista pensie sociala, doar pensie pentru limita de varsta, pensie anticipata si anticipata partiala si pensie de invaliditate. Exista doar ajutor social, daca indeplinesti conditiile prevazute de L.416/2001.