| justitiarul a întrebat:

Am asistat la un nou circ in politica,facut de Basescu(ca de obicei)in care el si Ponta sunt protagonistii principali.
Marinarul se jura pe cuvantul lui,ca i-a propus intr-un mod extrem de serios laughing lui Ponta,functia de prim-ministru pe care afurisitul a refuzat-o pe motiv ca Baselu facea bascalie.
Voi ce credeti?A vorbit serios presedintele sau a fost la misto propunerea lui?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De fapt nici macar nu a fost o propunere serioasa, rezulta clar din formulare, imprejurari si pozitia lui anterioara. Nu cred ca a premeditat ceva, desi n-as baga mana in foc. Cred ca a fost doar o incercare de a afla pozitia coalitiei USL. Numai bine!

45 răspunsuri:
| anonim_4396 a răspuns (pentru justitiarul):

Zimbeste, miine va fi mai rau.

| justitiarul explică:

"Unde esti tu Tepes Doamne?"
Daca romanul ar fi consecvent ar face treaba.
Dupa ce au dârdâit zile intregi in Piata Universitatii cerand capul lui "Moţoc"cand a dat caldura(20 de grade frate nu gluma)s-au bagat iar la televizor.Cine sa-i mai inteleaga pe romani ca inclusiv Base e descumpanit si nu stie ce sa mai creada, de aia a prins iar curaj de misto.

| TotLora a răspuns:

Bascalie sau nu, daca a intrebat intr-un cadru oficial trebuia sa primeasca un raspuns de la ponta. Iar faptul ca ponta nu a deschis gurita despre acea mizerie il face sa cada pe locul 2. S-a mai amuzat inca o data marinelul pe seama lor happy.

| justitiarul explică (pentru TotLora):

Salutam cu drag lumea noua si te asteptam mai des pe aici!happy
Pai pe seama cui nu se distreaza marinerul? Cand ii cantau aia in Piata Universitatii insa, parca ii cam pierise rasul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sint sigur ca stenogramele sint reale si Bășe a facut propunerea, dar a spus-o sa vada doar ce raspuns primeste. N-a fost nici bascalie nici o chestie serioasa. A vrut efectiv sa vada ce spun astia doi (ma refer la Ponta si Crin, pentru ca reprezentantul PC este cvasineimportant). Asta-i totwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In gluma sau nu, cert este ca exista stenograme care atesta acest lucru.Problema a fost dezbatuta pe larg la multe posturi tv.Un lucru este cert:daca Ponta sau Antonescu(USL) aveau solutii de salvare, sigur accepta.Dar nu le au.Asa ca atentie la votare.Scapam de diavol si il punem pe tatal sau.Numai bine.

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti cam ignorant,coane,vad ca esti si fan PDL-ist,ceea ce mi se pare de neacceptat la o persoana ce se doreste a avea discernamant. Daca Ponta accepta postul, se putea intra intr-un blocaj, cum a fost atunci cand Basescu si Tariceanu erau la cutite prin 2007.Si,in al doilea rand, un om ce are un minim de coloana vertebrala si onoare, nu accepta sa lucreze alaturi de vaporeanul asta malefic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

Aici chiar te inseli,NU sint fan PDL, nici macar nu am votat cu ei, dar nici cu USL nu voi vota. Dintre doua rele aleg pe cea mai putin rea.Si nu vad motivul pentru care ma faci ignorant.Am facut parte dintr-un partid, cu multi ani in urma si le cunosc foarte bine dedesubturile.

| justitiarul explică (pentru anonim_4396):

Si cel mai putin rau ti se pare PDL-ul?laughingEsti figura!

| anonim_4396 a răspuns (pentru justitiarul):

Avind in vedere ceea ce stiu din culisele politicii,dintre USL si PDL, da, cel mai putin rau este PDL.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

Gresesti. Daca pacaliciul de Ponta accepta postul de premier, marinarul betivan ar fi dat vina pe el pentru toate nenorocirile care ar fi urmat. Ar fi avut grija sa fie cit mai multe probleme si ar fi creat cit mai multe tensiuni, pentru care ar fi acuzat USL-ulwinking

| justitiarul explică (pentru anonim_4396):

Daca esti politician stii cum sunt toti:hoti si mincinosi.In politica romaneasca nu exista rau mai mic:toti sunt hoti, pui de hoti sau tatii hotilor.
Cunosc bine o parte dintre ei! Stiu cum in teritoriu va pupati toti in cur indiferent de culoarea partidului iar in parlament pareti ca muriti unii cu altii de gat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru justitiarul):

Ma faci sa rid, mai citeste odata ce am scris.Am spus ca am fost cu multi ani in urma.De ce crezi ca am parasit politica definitiv?

| justitiarul explică (pentru anonim_4396):

Eu il cred in stare de bascalie.Si pun pariu ca asa a fost.Stenogramele nu redau si batjocura, rasul si bataia de joc.
De ce nu pune la dispozitie si inregistrarea audio? Pentru ca e clar ca vorbea la misto cum face de obicei.

| justitiarul explică (pentru anonim_4396):

Eu am o vorba:un om integru, cu principii nu are ce cauta in politica romaneasca actuala.Ai facut parte din ei, esti ca ei. Punct.

| anonim_4396 a răspuns (pentru justitiarul):

Bine,crezi ce vrei, mi-e scirba de politica si nu vreau sa aprofundez.

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Gresesc pe dracu.Tocmai asta am subliniat si eu, ca nu exista im sanatos la cap, care sa accepte sa lucreze cu Basescu de bunavoie.Desi nu-mi mai aduc bine aminte perioada,ca eram mai mic,stiu ca in a doua parte a mandatului lui Tariceanu,dupa ce s-a rupt coalitia D.A., el si Basescu nu isi mai vorbeau, ca mai niciodata nu ajungeau la un consens.Asa ar fi fost si cu Ponta, dar la un nivel mult mai mare, si mai balcanic.Si,nu trebuie sa uitam ca e politica,fiecare isi urmeaza propriul interes, iar Basescu nu face rabat de la axioma asta, ba chiar poarta mandru flamura de meschinatate a politicilor asa-zis democratice ale Romaniei din ultimii 22 de ani.

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate n-ai votat cu niciunul din partidele/aliantele politice, da' ceva tare-mi zice ca te-ai numarat in '90, printre baietii aia de au dat navala la urne,sa il voteze pe salvatorul poporului si figura-erou national, Ilici. Poate am dreptate, poate n-am.Sau poate esti si ai fost apolitic,ceea ce ma indoiesc.Te asigur ca PDL-ul e raul mai mare; nu fac parte din politica,nici major nu sunt,dar la nepriceperea si rautatea lor se adauga si un amatorism, care oricat ar incerca cei din USL, nu l-ar putea atinge.Sunt ca niste copii retardati,care isi cumpara jucarii doar pentru ei,si isi plesnesc parintii(cetatenii) cand acestia nu le fac pe plac, sau mai scormonesc sa vada sursele averilor lor ilicite, sau increngaturile demne de Camora pe care le au cu unii ghiolbani manelisti de prin Alexandria sau Calarasi.Chiar daca ma dezgusta politica in general,nimic in domeniul asta nu-mi provoaca sentiment mai mare de voma decat PDL-ul.Te consider ignorant,pentru ca zici ca USL e tatal diavolului,respectiv PDL.E imposibil faptul asta, sfideaza logica. Poate sa vina si NSDAP la putere, si tot n-ar fi mai bolunzi si rupti de realitate decat PDL.De curiozitate, din ce partid ai facut parte?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

Ai reusit sa ma surprinzi la modul cum ai gindit acum.Sa inteleg ca pe TPU uneori o faci in bascalie? In seara asta ai o bila alba de la mine.Acum,vreau sa intelegi ceva:Comparatia intre PDL si USL, o fac in cunostiinta de cauza.cCe ai citit mai inainte, este adevarat si spun asta pentru ca in perioada cind tara a fost condusa de liberali sustinuti de PSD, sa distrus(vindut pe nimic)aproximativ 80% din unitatile economice si crede-ma ca stiu ce spun.Sa nu crezi ca in politica fura cei de jos, niciodata.Si nu vreau sa intru in prea mari amanunte. Urasc cele doua formatiuni si urasc si PDL pentru ca daca voiau, puteau sa faca ceva bun pentru noi toti.Nici acum nu este prea tirziu,inca se mai poate face ceva, dar ei sint toti o haita, se au la mina unul pe altul si nu isi pot da in cap.De aceea am iesit din mizeria asta de politica de la noi.Nu am facut parte din cele trei formatiuni. Daca vrei,iti spun in privat in ce partid am fost si motivul pentru care am intrat, dar si aceia m-au dezgustat. Puteam sa fiu "sus", dar eu nu pot sa mint si sa fur.O seara buna.

| Flav a răspuns (pentru Dumnezău):

Ca sa nu ma bag in dueluri politice cu tine, iti spun doar o vorba: vom vorbi peste cativa ani, fiindca cu siguranta usl-ul va veni la putere. Dupa, vom vedea care-s hotii mai mari. Timpul le va rezolva pe toate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

N-am inteles eu bine sau chiar ai zis "cu multi ani in urma"? Natie de securist ce esti. Pariu ca inca mai stii poeziile comuniste si inca le mai reciti noaptea la culcare? Ti-as spune mai multe, dar mi-e rusine de bvaiatul asta, Beckam (hihi!).

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da.Ai inteles foarte bine, asa am spus:cu multi ani in urma."Natie de securist"? Nici macar nu stii cu ce se ocupa "Securitatea" inainte. Daca ai sti adevarul, ai avea stima nu repulsie pentru ei.Nu am fost printre ei,din pacate. Poezii? Da,inca stiu foarte multe, pentru ca atunci se invata ceva, nu ca acum.Am fost nevoit sa invat poezii, pentru ca examenul de facultate l-am dat la IATC(Institutul de arta teatrala si cinematografica) pe atunci.Indiferent ce crezi,eu am un mare "DEFECT":nu stiu sa mint,sa fur sau sa insel,Sinceritatea,este caracterul meu de baza. Poti vorbi orice, eu nu ma supar, dar respect regulile locului in care ma aflu.Si lupt pentru ele.O zi placuta in continuare.Mult noroc.

| Dumnezău a răspuns (pentru Flav):

Ca fura toti, asta sunt de acord.De asta ii zice si democratie, cand e de fapt, demonoligarhie, si niste baieti se imbogatesc treptat in mandatele lor, si o fac cu schimbul, ba pseudo-dreapta, ba pseudo-stanga.Nici eu nu o sa lungesc vorba, ca altfel ne lungim prea mult. Le-o rezolva timpul, dar cred ca esti de acord cu mine, cand zic ca PDL-istii sunt hoti nepriceputi si idioti.

Apropo, ca tot esti din Galati, de Boldea n-ai mai auzit nimic nici tu? big grin

| Flav a răspuns (pentru Dumnezău):

Eu stiam caz concret, de inainte sa se auda la Tv de el, cum a lasat o femeie pe drumuri si i-a luat apartamentul. Se stia de el prin Galati cu ce se ocupa si ce magarii face, ma mir ca s-a ajuns la asemenea masuri si ma bucur ca s-a facut ce trebuia facut de mult.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar ce sigur esti ca nu stiu absolut nimic (in general). Stiu destule incat sa pot spune ca si acum cei din functii cheie sunt tot securisti (sau urmasi), stiu ca si dupa ce-au fost zburati din posturi, peste 1-2 ani au fost pusi la loc pe aceleasi posturi sau au fost lasati sa-si aleaga altele care le-au convenit mai mult.
Te rog sa ma crezi ca as avea stima daca imi aparau interesele in vreun fel. Si as avea si pentru cei de-acum daca mi-ar apara interesele ca cetatean pentru ca, tin sa-ti amintesc, asta este treaba lor acolo. Nu o fac si nu ai facut-o nici tu. Daca cineva vrea respect trebuie sa il castige, nu sa vina la mine cu baliverne pe un ton foarte confident. Cam ce-i lipseste Romaniei pentru a oferi cetatenilor un trai decent? Sunt cumva cetatenii de vina? Dar te poftesc sa-ti iei bagajele frumusel si sa pleci la mama acasa daca stii ca nu poti apara interesele celor pe care ii conduci. Haide ca m-am plictisit de scris. Numai bine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stii foarte bine ca raul cel mai mic este sa te prezinti la vot si sa pui frumos un ANULAT pe el. Doar ai fost politician...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Frumusete, toata stima, la cum ai gindit si chiar am zimbit.Ai dreptate.Trebuie aparate interesele cetateanului de rind.De ce crezi ca am iesit din politica, imediat ce am vazut dedesubturile? Eu nu am condus si nu conduc pe nimeni, cind am vazut ce se intimpla si am realizat ca nu pot sa razbat in jungla, am preferat sa ma retrag si cred ca intelegi ce spun.Asta m-a costat enorm, azi sint poate mai sarac decit tine, financiar, sint sigur de asta. Dar am multumirea ca nu am facut rau nimanui.Asculta ce spun si sa iti amintesti:vor trece multi ani, foarte multi, pina cind tara asta va ajunge la normalitate. Poate voi, cei tineri, sau copii vostri vor trai acele vremuri.Eu am altceva de facut pe pamint.Si merg mai departe, cu bune si rele.Mult noroc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu stiu foarte bine ca vor trece foarte multi ani si-mi pun in balanta acum posibilitatile la a continua restul vietii aici unde sunt. Nu ma refeream la tine, ma refeream la cei care nu sunt in stare sa-si indeplineasca atributiile si sunt nesimtiti pana peste cap. Ma supara foarte tare felul in care se petrec si sunt interpretate cele care se intampla in tara. Stiu foarte bine cam care-i treaba cu resursele (in general) pe care le are o "institutie" si felul in care se manageruiesc ele. Doare foarte tare sa vezi (la un calcul simplu) de cati bani dispune tara si cati sunt folositi pentru beneficiul ei...si aici imi zboara gandul la Udrea care se apuca sa renoveze obiective turistice exact la inceput de criza. Lumea interpreteaza asta ca un mare beneficiu adus tarii si cand colo este de fapt o foarte mare spalaciune de bani (banii oamenilor). Ma rog, sa nu mai zic de cati bani ar putea sa faca inca de la investitorii dinafara daca nu s-ar cere spagile alea incomensurabile pentru a avea intrarea asigurata. Iar ei, politicienii, se duc la batrani si taie din pensii (pentru care oamenii deja au platit, deci este a doua oara cand le iei banii) ca sa nu intre tara in faliment?
Sa ma ierte Dumnezeu, dar cat de nesimtita as putea fi eu sa nu fac apoplexie la gandul/urile astea?!
N-am nimic cu tine, doar ma gandeam la ce-ti trebuie pentru a intra in politica in Romania happy. Imi pare rau ca nu au mers lucrurile si te-ai trezit si... si... dar asta nu e treaba mea.
Numai bine!

| Dumnezău a răspuns (pentru Flav):

Nici nu imi pare surprinzator, ca mai luam in calcul si faptul ca mentorul lui e Mirciulica Toader, politician de dreapta, cu fata de sarpe.Cred ca asa a adunat vreo 12-13 case numai pe numele lui, si inca vreo 5-6 trecute, pe sub mana, pe numele rudelor.

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu o fac in bascalie, dar cred ca se cade sa spun ca am niste principii mai acide, care uneori, nu par echidistante in ochii unora, ce prefera un limbaj mai mult, serios.Prefer sa fiu incisiv cu tot ce nu-mi place, iar aici intra cei ce cred ca toate injuraturile este mereu de porc, si partidele politice romanesti.Personal,gasesc USL-ul mai putin rau decat PDL, pentru ca astia au componenta de stanga, care o sa se indure mereu de plebe, adica de noi toti.Am privit lucrurile mai lucid de prin 2006, ca pana atunci nu stiam cu ce se mananca politica, decat din cateva definitii obscure, dar sunt de acord cu tine, in timpul lui Tariceanu, o gramada de industrie a fost vanduta pe biscuiti, aici sa numar doar BCR-ul, Petrom, si smecheriile alea facute cu Sterling prin Marea Neagra pentru gazele naturale si petrol. IIRC, parca si acum, este o discutie cu mult petrol pe care il pierde Romania, din cauza unor contracte paguboase, de pe vremea aia.Nu putem ignora insa, efectele pozitive ale acelei guvernari.Recent,o mina de cupru ce da vreo 60% din productia Romaniei, a fost vanduta de vreo 45-50 de ori mai ieftin, decat valoarea reala.Asta se translateaza in ceva extrem de simplu: si PDL-ul, vinde, chiar mai sinucigas decat PNL-ul tara.Nu ma mira, insa, ca si pe vremea lui Stolojan sau Ciorbea, s-au ciopartit industria si economia, fara mila, de catre guvernanti si baietii afiliati lor.(tipul cu banca aia, Dacia Felix, imi scapa numele, poate il stii tu, e un exemplu concludent)In politica, se fura in ture, asta e parerea mea. Tu, patru ani, tu doi ani, eu trei ani, devalizam tot! Nu sunt asa curios, insa mi s-ar parea cam rusinos sa fi facut parte din PCR. Ultima mea strigare e CDR sau ceva pe acolo, poate un PNTCD, ca acolo, mai ales inainte sa ma nasc eu, chiar exista elita politica, la nivelul celor occidentale, nu niste marionete. Oricum, increngaturile politice de la noi sunt serioase, si cancerigene, nu e stabilitate, nu e onoare, se vede ca fumul indian, ca e o "industrie" necurata, folosita pentru parvenirea unora.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

Apreciez modul de gindire.Asa cum am mai spus, cunosc mai multe dedesubturi din politica. Le-am aflat fiind membru in partid politic. Mi sa scirbit si am plecat.Nu accept minciuna, furtul, inselatoria, jignirea, etc. Dar nu mai conteaza.
Cit despre PCR, nu poti acuza pentru ca nu stii.Nu puteai avea o functie cit de mica daca nu erai membru; nu ti se dadea o casa, nu aveai acces niciunde.Eu nu am putut da examen la IATC, pina nu am acceptat sa fiu membru.Au fost alte vremuri si nu mai conteaza acum.Important este ca romanul sa se trezeasca si sa nu mai voteze pe un pix, bricheta, galeata, etc.Mult noroc.

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca zici ca stii multe dedesubturi si tot sunt aici, cer si un sfat. E posibil, ca in poliica din Romania, sa intri in PDL, de exemplu(am dat un nume de partid aleatoriu), sa pari ca le faci jocul, sa pari ca esti parte integrata si imperios necesara a acelui partid, sa castigi alegerile, sa obtii o functie importanta, ce sa iti acorde imunitate, si dupa sa revii la propriile principii, adica sa faci cum te taie capul, chiar daca apartii de un partid? Mai pe scurt, e posibil in mediul asta politic nociv, sa fii cartita, fara ca partidul sa te sesizeze? Ceva de genul "Votati-ma, ca reprezint principiile partidului, netagaduit!", ca mai apoi, sa te eschivezi, si sa instaurezi un fel de dictatura? Cam asa ar fi fantezia mea ultima, sa intru intr-un partid, sa par ca sunt pironit pe acele principii, sa par obisnuit, ca mai apoi, ajuns la putere, din pozitie de presedinte chiar(stiu, stiu, vise) sa fac cam ce a facut Hitler.Pentru ca, sa fim sinceri, cine ar vota un prezidentiabil ce vine cu un program bazat pe teroare si genocid selectiv?

IATC-ul era ceea ce acum se numeste acum UNATC, cumva? Din ce mi-au zis ai mei, ambii au primit apartamente, cum primea tot poporu', fara sa fi devenit membri in partid.Ca fapt divers, romanul poate ca nu voteaza pe acea mita electorala penibila, dar nu are o cultura a votului.De exemplu, astia de la sat tot PSD vor vota in vecii vecilor, ca partid majoritar, ca atat stiu.Sau cei saraci vor vota partidul ce promite ca va veni cu cel mai avantajos program de guvernare, fara sa faca diferenta intre ce se poate realiza, si ce e pura fantasmagorie a baietilor ce le vor votul.Si,oricum,nicio democratie nu va aduce la conducerea unui stat pe cel mai bun om posibil, ci doar pe un mediocru, indiferent de cum se numeste acel stat.Romanul,insa,se bucura si la doua paini, si este gata in acel moment, sa isi vanda votul.Ma rog, o anumita categorie de roman, cel de +65 de ani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

Acum este cam greu sa se intimple ce spui tu.Clica este atit de strinsa ca nu o poti rupe. Dar nimic nu este imposibil daca te dovedesti a fi fidel si ai rabdare.Nu te pune nimeni imediat in functie decit daca ai pe cineva sus pus care sa te sprijine.Adica sa ai spatele asigurat.Cred ca intelegi.
Institutul de Arta Teatrala si Cinematografica se numea atunci(IATC). Acum nu stiu exact care mai este denumirea.Ma bucur cel putin ca am avut privilegiul sa ii cunosc aproape pe toti marii actori ai tarii.
Au dreptate si parintii tai in privinta caselor. Da, daca intreprinderea unde lucrau avea locuinte suficiente, se dadea la oricine nu avea.
Cit priveste votarea, din pacate, nu ai cum sa ii convingi pe majoritatea celor de la tara(sate si comune), cei in virsta, care sigur vor vota cu USL.Iti vor spune in fata:Noi am primit pamintul cind era Iliescu la putere si votam cu partidul lui.Altii,din cauza saraciei, se vor vinde pe ce am spus in mesajele trecute.Numai bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

ATF se numeste acum, Academia de Teatru si Film.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi.Nu eram sigur si nu voiam sa spun ce nu stiu.

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbeam dintr-o perspesctiva oarecum utopica. Mi-ar placea sa intru in politica peste vreo 10 ani, pentru ca daca nu imi abandonez principiile acum, nici nu se pune problema la vreo 25-30 de ani.Eu prefer sa cred ca, la unii oameni din politica se mai aplica promovarea pe merite, si nu pe sistemul PCR sau legaturile pe care le are o persoana cu vreun baron sau asfaltangiu corupt. Un caz concret din asta, este Nick Clegg si ce a facut el in Marea Britanie, dupa ce a intrat in coalitia de guvernare, cu Tory lui David Cameron. El a promis scaderea taxelor universitare, de la 5000 de lire anual, la vreo 3000, dar de fapt, le-a dublat.La asta ma refeream, la duplicitatea in politica, doar ca intoarsa.De exemplu, sa pari in ochii unui partid ce castiga multe puncte electorale prin tine, un candidat ideal, si duap sa te eschivezi, pentru a urma propriile prinicipii dand practic, dracu, principile acelui partid.Pe scurt, sa pari hot, dar de fapt, sa fii om cinstit. E treaba periculoasa din cauza imprejurarilor, ce te pot otravi ireversibil.

Pe Marin Morarusi Papaiani i-ai cunoscut? Nu de alta, dar imi par cei mai completi actori din generatia lor, desi nu au parte de recunoasterea ce-o merita.

Reversul medaliei la treaba cu satele, e ca oamenii aceia habar n-au ce este USL, iar daca scrie partidele din alianta, o sa le scrie undeva in susbolul dreptunghiului unde pui stampila, ca sa confuzeze.Parca vad, ca, in mediul rural, o sa scoata vreo 35% PP-DD.Si saracia e o cauza, dar e clar ca nu exista, nici cultura politica, sau macar verticalitate, gen "primesc de la toti, votez cu cine vreau".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Habar n-am ce-o fi fost in capul lui alcoolizat. eu stiu doar ca m-am distrat foarte bine rolling on the floor
P.S. Oricum asta nu-si mai aminteste ce-a vorbit serios si ce nu rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bagi in seama toti cocalarii... Toata lumea politica la puscarie! Fara exceptie!
Lipsa luarii de atitudine, sau luarea de decizii in necunostinta de cauza (a oricarui om politic) este genocid.
P.P. Executie prin spanzurare, pentru toata clasa politica, pentru nenorocirile aduse poporului roman.

| justitiarul explică (pentru anonim_4396):

laughingDe acord cu tine.Dar cum dracu facem sa-i prindem pe toti ca sa-i executam?

| anonim_4396 a răspuns (pentru justitiarul):

Facem o petrecere tematicawinking cu tema "Distreaza-te cu noi, vei scapa de toate grijile!" big grin

| justitiarul explică (pentru anonim_4396):

Ne laudam noi cu petreceri de anul trecut si nu realizam nimic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru justitiarul):

Chiar asa, noi cand dracu' mai facem o relaxare...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nu, nu, nu... ar fi prea simplu si ar scapa prea usor. Aplicam metoda lui ceasca: confiscarea averilor si munca silnica pe viata. Sa munceasca, da-i in mortii...winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

N-am incredere in gardienii inchisorilor, si nici in Fisc. De fapt, in nici o institutie publica. Toti o apa si-un pamant! Nu vezi ca au inceput sa fuga din tara deputatii? laughing