| Unbaiatsimplu1538 a întrebat:

Am auzit ca poate incepe razboiul si vreau sa stiu cine va lupta in razboi, de la ce varsta pana la ce varsta, este obligatoriu sa lupti in razboi? Nu vreau ca tata sa lupte in razboi

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu de unde ai auzit, probabil de la unul alarmist sau neinformat, chiar si astazi Preseintele a spus ca Romania nu va intra in razboi.
Chiar daca ar fi cazul de razboi, desi nu este, asa cum ti-am spus mai sus, vor fi incorporat persoanele apte medical, cu unele exceptii, precum si rezervistii de pana la 55 ani.

| Trixt3r a răspuns:

Nu se va ajunge acolo.

Daca intrii si te uiti pe twittter, sunt zeci de mii de Rusi care protesteaza impotriva lui Putin.

Multi sunt arestati si torturati, a scos Putin garda nationala.

La cum au evoluat lucrurile in ultimul timp, este posibil ca Putin sa fie mancat de proprii lui oameni.

| Mavni a răspuns:

Nu se poate sti pana nu se da un decret.
Cati ani are tata?