| AdrianaBacescu a întrebat:

Am auzit ca va fi schimbată Laura Vicol de la șefia Comisiei juridice din camera deputaților. Am văzut că are legatura cu personajele controversate. E adevărat?

Răspuns Câştigător
| Werrich a răspuns:

Da, a fost avocata clanului Camataru
https://www.g4media.ro/......i-a-t.html

| AdrianaBacescu explică (pentru Werrich):

Mersi mult. Mai bine să preia Cupsa șefia Comisiei juridice din camera deputaților sau altcineva.

| Werrich a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Cu placere. Eu cred ca functia o sa ii revina cuiva din PSD.

| AdrianaBacescu explică (pentru Werrich):

Oricine nu doamna asta.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Un lucru nu intelege romanul care zice ca ia "lumina" de la democratiile avansate: avocatul trebuie sa fie aparatorul aceluia care ii da banii indiferent ca este interlop sau persoana nevinovata.
De aceea sunt doi avocati si un procuror. Procurorul acuza. Doar la procesul lui Ceausescu avocatul apararii, idiot, il acuza.
Asta este un motiv pentru a o schimba, un motiv tampit. Uitati-va la democratia SUA! Avocatul apararii l-a aparat pe Al Capone in asa fel incat, desi a ordonat crime fara numar, nu l-au putut inculpa decat pentru niste amarate de taxe neplatite. Hiram Z. Mendow (din parinti romani) a murit la 107 ani si nu l-a acuzat nimeni ca apara hotii. Capone n-a fost singurul gangster aparat de el.