| skirlex a întrebat:

Am avut azi traseul si l-am luat, dar nu am luat dovada, întrebarea mea este, pot sa conduc cu foaia de la oras pe care scrie admis, ce îmi zice poliția dacă ma oprește?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti conduce fara permis sau dovada inlocuitoare, fapta constituie contraventie, poti fi sanctionat cu 6-8 puncte-amenda si constituie un inceput rau in conducere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de dovada. Pe langa contraventia ca vei conduce fara documente daca ai ghinionul si nu esti inca inregistrat la ei poti fi acuzat si de conducere fara a poseda permis. Ai rabdare pana iti iei dovada ca nu patesti nimic daca nu conduci pana atunci

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Nu poți, ai nevoie de dovada.

| BoOoMbOnik a răspuns:

Din câte ştiu eu, da poţi.

| DjNick112 a răspuns:

In viata mea inca nu am auzit sa poti conduce cu foaia aia, eu stiu ca trebuie cel putin dovada

| DjNick112 a răspuns:

In concluzie, daca vrei sa fie totul ok, rabda pana iei dovada