| Popa_Carmen_ a întrebat:

Am avut un accident, eu am fost victima. Mașina din 2001 nu a fost f avariată. Puțin haionul și bara. Cei de la asigurări mi-au dat dauna totală. După ce încasez banii de la asigurări mai pot circula cu ea?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ti-au dat suma pentru dauna totala si poti circula cu ea inseamna ca ai inselat firma de asigurare si fapta este infractiune.
Daca te prind vei avea dosar penal si posibil sa fii condamnata la inchisoare.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este plina Romania de hoti si de lichele scursurile societatii, sa i ti ia politia carnetul sa nu ti l mai dea niciodata vorba lu becali ha ha le roo

| mi25 a răspuns:

Si pe langa ce a zis Ioandelasal, va intra si inspectorul firmei de asigurari care a constatat dauna.