| Maryus_Maryus_1977 a întrebat:

Am domiciliu in Pitesti si viza de flotant in Timisoara. Pot sa inscriu o masina in Timisoara pe numele meu?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, conform OUG nr.195/2002 (Codul rutier), rep. in 2006, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"ART.13.(1)Autovehiculele, cu excepţia mopedelor şi a troleibuzelor, precum şi remorcile se înmatriculează permanent sau temporar la autoritatea competentă în a cărei rază teritorială proprietarii îşi au domiciliul, reşedinţa ori sediul, în condiţiile stabilite prin reglementările în vigoare."