| Atat_Marius_Sh_1994 a întrebat:

Am fost ieri admis la examenul de traseu, pot conduce daca inca nu mi-a venit permisul?????

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti conduce in mod legal, daca nu ai luat dovada de la politie, daca te prinde vei fi amendat pentru ca nu poti prezenta permisul de conducere si amenda este destul de mare.

| Liviu a răspuns:

Felicitari, daca iti iei dovada poti conduce. Fara dovada, nu poti conduce, te poate gasi in baza de date, dar deinde cat timp dureaza ca sa se actualizeze, baza de date nu se actualizeaza asa usor. Apoi daca nu esti trecut acolo, e ca si cand ai conduce fara permis.Asteapta o zi, sau du-te la politie iei dovada si go drive big grin

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai 3 variante.

Sa nu te prinda nimeni.
Sa te prinda, sa te verifice, sa vada ca ai permisul emis si sa iti dea o amenda ca nu il ai la tine.
Sa te prinda, sa te verifice si inca sa nu apari in baza lor de date cum ca ai avea permis si sa primesti un dosarel penal.

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns:

Daca te prinde la volan este dosar penal. Pana nu ai carnet de conducere valabil nu poti conduce. Nu exista dovada in asemenea cazuri.
Ai timp sa conduci! Casca ochii in patru si drum bun!