| anonim_4396 a întrebat:

Am înțeles că de la 1 ianuarie 2020 se măresc alocațiile, dar nu am înțeles cu cât. În prezent alocația pentru copiii ce nu au împlinit 18 ani este de 150 lei. Știți cât va fi de la 1 ianuarie?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parlamentul a adoptat astazi legea prin care alocatiile de stat pentru copii se stabilesc la 600 lei (pentru copiii de pana la 2 ani si cei cu handicap pana la 3 ani) si de 300 lei pentru ceilalti.
Legea va fi trimisa spre promulgare Presedintelui si va intra in vigoare daca si cand va fi promulgata.
Presedintele poate promulga legea sau o poate retrimite in Parlament ori sa o atace la CCR.

| Furnicuta000 a răspuns:

Si cand te gandesti ca eu luam 42 lei...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

300 lei dar fac pariu ca nu de la 1 ian

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se apuca țiganii de făcut copii pe bandă rulantă.

| DataScience a răspuns:

Foarte bine domnule, uite ca se poate, o sa fie investiti cu cap asa cum se cuvine in skin-uri/chromas/icons/borders pentru LoL, Fortnite etc. Asta da initiativa, la cat mai multe! :3 ^_^ Partikip si sustzin