| eek a întrebat:

Am o curiozitate: dupa 5 ani de mandat ai lui basescu care sunt raspunsurile voastre la intrebarea "TRAITI BINE?" (nu sustin niciun partid)

8 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Curiozitatea ta a fost satisfacuta: 50% din romani au raspuns DA, 50% au raspuns NU.
@BitterSweet - eu zic sa nu ne mai complicam cu alegeri, sa ii dam presedintelui dreptul de a-si alege un partid unic cu care sa guverneze. Sau cum am mai propus, parlamentul sa aiba doar doi membri: unul sa fie Elena Udrea, iar celalalt sa fie numit de presedinte.

| Arthur a răspuns:

In primul rand, daca nu sustii nici un partid pe cine ai votat, pe matusa Tamara? Iar daca nu ai votat pe nimeni de ce te plangi? Pentru a avea pretentii treaba vine cam asa : presedintele votat trebuie sa aiba un spate sanatos pentru a misca lucrurile din loc mai pe inteles, majoritate in senat si parlament. Altfel fii sigur ca ceilalti din partidele adversare politic ii vor baga bete in roate si ca la noi la romani nu vor lasa sa mearga lucrurile bine pentru a discredita pe respectivul si a aduce omul lor la putere. Treaba e simpla cand ai ales presedintele (nu dupa chelie, nas sau alte forme geometrice)trebuie ales si partidul in aceeasi masura pentru a avea pe cine trage la raspundere daca treburile merg prost.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu putem sa traim mai bine, alesii nostri din parlament ajunsi in scaunele comode, uita ce au promis in campania electorala, la fel si presedintii care sunt s-au vor fi alesi vor veni cu sloganuri de doi lei pacalind lumea, Noi prin munca vom trai mai bine, daca vom avea parte de ea.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu se vede?

| Leea1234 a răspuns:

"da" traiesc bine, dar din pacate nu la mine in tara, de acolo am plecat acum 2 ani, si am plecat vai steaua mea!
m-am realizat cat de cat in tara altora!
asta e tristul adevar!

| Cryssy a răspuns:

Nu. Nu traiesc bine deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DeadAlready traiesti pe naiba!
Nu stiti cum sa-l mai laudati pe Basescu, parca v-a vrajit chelul ala.

| DeadAlready a răspuns:

Traiesc bine