| MaiBineAnonimDecatCriticat a întrebat:

Am o curiozitate...

Credeti in viata de dupa moarte?

Astept raspunsurile voastre.

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna seara! oricine poate sa zica: da, cred in viata de dupa moarte, dar ce ne facem daca zicem numai de amorul artei? oare simtim cu adevarat cand facem astfel de afirmatii? suntem destul de informati in ceia ce priveste viata dincolo de moarte? oare chiar credem cu adevarat? detinem vreo documentare in care sa credem ce e cu adevarat dincolo de neant? eu vreau sa cred, dar crede-ma ca nici noi nu mai stim in ce sa credem cand exista rautate pe Pamant, iar aproapele tau te uraste de moarte, poate dincolo vom afla cu totii ce e cu adevarat.o seara bunahappy

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Si cum apreciezi tu care raspuns e mai bun la o intrebare inchisa?
Du-te fuguta pe Google sa vezi ce-i aia!

| MaiBineAnonimDecatCriticat explică:

Caramela,multumesc pentru parerea ta sincera.
Azi am citit un articol intr-un ziar, in care spunea ca mai multe persoane au fost la un pas de moarte si au vazut sageti de lumina, o poarta giganta unde erau rude moarte care ii asteptau.Si apoi au auzit o voce care le-a spus sa se intoarca inapoi si au fost readuse la viata de catre medici. Oare chiar a fost posibil? Sau sunt doar povesti de ale lor.Am inteles ca este o substanta in creier care atunci cand suntem pe patul de moarte, ne reflecta acele lumini. In fine, m-am abatut de la subiect.
Astept sa vad ce spun si ceilalti.

| alle332 a răspuns:

Da cred