| Codrin_Cody_1994 a întrebat:

Am o intrebare, mama si tata sunt divortati de 7 ani, tata era agresiv dar locuieste tot cu familia. Mama a obtinut un ordin de protectie de 6 luni.Proprietarul casei este mama.Ce as putea face pentru ca tata vrea sa se intoarca acasa. Dupa ordinul de protectie.Cum as putea proceda.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu n-ai ce face dar mama ta poate cere evacuarea tatalui din locuinta, ma mira ca nu a facut-o la divort, avand in vedere ca spui ca locuinta este pe numele ei, inseamna ca ea este proprietara.