| aaa10 a întrebat:

Am o intrebare serioasa.De ce credeti ca toti coruptii stau in libertate decat acolo unde le este locul gen Elena Udrea?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Corupti sunt in Romania de jos pana sus, daca intelegi ideea este foarte bine

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cei din ultima vreme pentru ca asa a vrut psd ul.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru suntserios):

Pentru ca s-a dat o lege in parlament care a schimbat situația îndată ce a fost data sentință pentru Elena Udrea.

| suntserios a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Ce lege?

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru suntserios):

Nu stiu! De la radio ce mai prind si eu cate ceva. Cred ca era vorba de completul de judecata ca nu ar fi fost legal intocmit si se va relua procesul dar nu stiu daca de la început sau doar ultima înfățișare. Nu stiu sigur daca e vorba de lege sau OUG. Poate îmi explici tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai oricum inchisorile sunt pline, daca am mai baga politicienii ar trebui sa stea pe acoperis....Au mai eliberat din detinuti dar tot cam pline sunt, stau vreo 9 in camera. Coruptii de la noi stau in libertate pentru ca au bani sa dea in stanga si in dreapta, si la domnu procuror nu ii strica cateva mii de euro in plus, masina aia de lux a lui consuma mult, casele trebuie intretinute cu bani, nevestele lor sunt invatate cu bani si excursii in toata lumea,,,, pe bani suficienti stai linistit in libertate.

| Paula2018 a răspuns:

Din pacate pentru noi, oamenii de la conducere sunt toti corupti, iar noi nu prea putem schimba multe.