| anonim_4396 a întrebat:

Am o problemă: Eu m-am despărțit de logodnica mea, după un timp de la despărțire, m-am dus la ea la facultate ca să mă împac cu ea, dar ea a fugit. După câteva zile ma contacteaza noul ei prieten și începe să mă amenințe și să îmi spună să renunț. Eu de supărare și din cauza suferinței, mi-am pus la canalul meu de Youtube numele ei de familie, Dar canalul de Youtube împreună cu contul de Google au fost create înainte ca eu să mă despart de logodnica mea. Iar acum părinții ei m-au dat la poliție și vineri trebuie să dau declarație. Ajutați-mă, numele nu îl pot schimba, pentru ca l-am mai schimbat de 3 ori. Ajutați-mă cu sfaturi,
unde găsesc legile respective?
Ce legi am încălcat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de ce ai postat pe YouTube, n-avem de unde sti ce prevederi legale ai incalcat. De ex. pot fi infractiunile de amenintare, santaj, etc.
O sa afli de la politie pentru ce-ai fost reclamat.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Am postat videoclipuri realizate de mine: jocuri, ecranul laptopului, ecranul telefonului, am folosit telefonul ca si camera de bord si am filmat și am pus videoclipul pe Youtube

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

In prima postare nu m-am referit la felul continutului postat (video sau text) ci la ce contineau postarile tale referitor la fosta logodnica, de ex. contineau amenintari, santaj, injurii, calomnii, etc.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Nuuuuuu, nimic amenințări, șantaj, injurii calomnii.
Am primit reclamație la poliție din cauza numeluibcare nu îmi aparține.

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

In acest caz nu vad sa fi savarsit nici o infractiune.