| anonim_4396 a întrebat:

Am picat traseul pe 14 octombrie. Trebuie sa astept sa treaca 15 zile pentru a putea da sala. Pun la socoteala si ziua de 14, cand am dat orasu?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In general termenele se socotesc pe zile libere, nu se iau in calcul ziua cand incep si nici cea in care se sfarsesc. Asa fiind cel mai repede poti da sala pe 30 octombrie, dar pentru asta este necesar sa te reprogramezi.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu, 15 zile inseamna pe 29

| AK47 a răspuns:

Deci daca nu pun la socoteala ziua de 14, pot da sala in ziua a 15-a. Asta e bine. Multumesc tuturor pentru ajutor happy

| elinkya a răspuns:

Buna! Nu se pune la socoteala si ziua de 14. Deci dai pe 29. Multa bafta!

| Dorry6 a răspuns:

Da