| anonim_4396 a întrebat:

Am dat sala pe 3 octombrie pentru prima data si azi am dat traseul si am picat. Acum cand dau peste 16 zile mai trebuie sa platesc vreo taxa?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Taxa va fi de 6 lei. Abia de la a treia examinare taxa este de 84 lei.

| Sofer a răspuns (pentru Ioandelasal):

Cand o sa dau acum pe 24 sala e posibil sa ma programeze mai devreme la traseu a doua oara?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Sofer):

Da, este posibil, dar trebuie sa faci o cerere in acest sens si sa aiba loc disponibil.

| Sofer a răspuns (pentru Ioandelasal):

Ce fel de cerere? Stiu pe cineva care daduse acum cateva saptamani sala si la traseu a fost programat peste 1 saptamana.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Sofer):

Cerere verbala sau scrisa.

| Sofer a răspuns (pentru Ioandelasal):

Si acum ce mai trebuie la dosar ca sa dau sala a doua oara?
taxa aia de 6 lei si mai trebuie iar o cerere tip inscriere la examen?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Sofer):

La sala poti da oricand, trebuie sa ai platita taxa.

7 răspunsuri:
| Mariusr11 a răspuns:

Da, e o taxa de 5 lei parca. Daca si acum pici sala, dai iar 5 lei si a patra oara din cate stiu, daca o pici iar platesti 80 de lei.