| secretlove2014 a întrebat:

Am primit somatie ca am de platit la sanatate o suma de bani de cativa ai in urma,m am hotarat sa platesc, dar e posibil sa nu patesc dobanzile? exista vreo posibilitate? pentru ca dobanda e mai mare decat suma in sine, in afara de a da in judecata se poate face ceva?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca datorai contributia si nu ai platit-o atunci va trebui sa platesti si majorarile de intarziere.
Anularea acestora o poate face doar instanta de judecata, la cererea ta si numai daca ai dreptate.