| gortu a întrebat:

Am ramas fara permis si cu dosar penal motivul : regia autonoma de transport in comun unde lucrez scoate pe traseu autobuzele stiind ca nr de inmatriculare sunt expirate ma prezint la program tura doua se face schimbul ca de obicei in prezenta dispecerului. pe traseu eveniment rutier minor vinovat autoturismul prezenti la politie dupa tot demersu care se face la final organul de politie mia duce la cunostinta ca mi-a facut dosar penal si suspendarea permisului sa vina cineva de la intrprindere sa te asiste. pauza, nimeni au retras imediat autobuzele celelante de pe traseu si eu am ramas sportiv cu bicicleta. ce pot sa fac sa optin permisul inapoi

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum au zis cei de mai sus...
Dai in judecata regia de transport in comun... ei sunt vinovati.
@scootsie, nu este el vinovat ca i-au expirat numerele de inmatriculare...
Nu el are in vedere aceste lucruri... el este doar sofer.

5 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Vinovata este intreprinderea deci da-o in judecata sau intelege-te pe cale amiabila cu ea sa te ajute altfel nu vad nicio solutie.

| greg a răspuns:

Sa dai in judecata intreprinderea.Si le ceri si despagubiriwinking

| scootsie a răspuns:

Vinovata intreprinderea, dar si tu ca nu verifici in ce masina urci...pe tablita scrie cand expira nr...

| gortu explică:

Pardon

| gortu explică:

Toate autobuzele care circulau erau in aceiasi situatie cu aceiasi zi de expirare a nr pe numere nu scrii data scrie doar luna si anul si doar pe taloane scrie si data taloanele fiind la intrprindere pentru ca vroiau sa schimbe nr nu m-am uitat eu nu s-a uitat toata coloana in ce masini urca daca iei nu scoteau masinile pe traseu eu nu greseam pentru ca sunt o suta de insi care se ocupa cu verificarea autobuzelor pana la iesire lor pe traseu daca nu aveai verificare sau asigurare nici nu te lasau sa iesi pe poarta cine dracu se gandea la nr ca ele sunt expirate si ei au hotarat sa le scoata asa ca iei sunt cu primaria si nimeni nu poate sa le faca nimic