| cuteandfunny a întrebat:

Am si eu o intrebare cam cu cat timp poti sa te apuci de scoala de soferi inainte sa faci 18 ani? poti cam cu 5 luni inainte? Am inteles ca atunci cand dai examenu trebuie sa ai 18 si mai vreau sa stiu si cat tine scoala

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform legislatiei rutiere te poti inscrie la scoala de conducere cu cel mult 3 luni inainte de implinirea varstei de 16 ani, pentru subcategoriile A1 si B1 si a celei de 18 ani pentru cele mai multe categorii iar examenul il dai dupa implinirea varstei. Numai bine!

| Gini a răspuns:

Te poti inscrie cu 6 luni inainte, si poti intra in sala atunci cand ai 18 ani. Iar scoala tine in jur de 4-5 saptamani. Succes.

| tapeee a răspuns:

18 ani fara 3 luni scoala, 18 ani examenul si permisul