| bocaipaulionut a întrebat:

Hei salut, cu cate luni poti sa te apuci inainte de scoala de soferi?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scoala de conducere se poate incepe cu maximum 3 luni inainte de implinirea varstei minime necesare pentru categoria pe care o vrei. De ex. pentru categoria B o poti incepe cel mai repede la implinirea varstei de 17 ani si 9 luni.

| drhotzu a răspuns:

Inca nu poti sa incepi cu 3 luni inainte... dupa ce o sa se aprobe noile modificari la codul rutier luna asta sau in aprilie atuci o sa poti sa te apuci cu 3 luni inainte!

| Kissmeagain a răspuns:

Cu 3 luni happy

| edyBit a răspuns:

Cu trei luni înainte de împlinirea vârstei de 18 ani dar permisul il primeşti doar la 18 ani.Salut

| minodorika a răspuns:

6...sau depinde... daca ai pile

| lalaband99 a răspuns:

Cu trei luni înainte de împlinirea vârstei de 18 ani dar permisul il primeşti dupa ce iti depui dosarul, dai examenul teoretic si apoi cel practic. Dupa absolvirea celor 2 examene a doua zi primesti dovada inlocuitoare iar intr-o sapt primesti prin prioripost permisul. Bafta!