| euuuuuuu6 a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de legislatia rutiera. am dat sala, am luat-o dar la oras am picat. si nu stiu cand voi da sala si dupa cat timp orasul? care stie va rog sa-mi zica... chit ca la oras am picat pe nedrept dar in fine. multumesc.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Ordinului MAI nr. 1497/2006 privind examinarea pentru obtinerea permisului de conducator auto, cu md.si compl. ulterioare, art. 19, admisii la proba teoretica pot da proba practica in termen de cel mult un an de la data absolvirii scolii de pregatire. Nu se specifica in acest ordin ce se intampla daca nu ai luat proba practica, asa ca poti da proba practica in termenul aratat, fara a mai fi nevoie sa sustii proba teoretica. Daca nu ai fost reprogramata in ziua cand ai dat prima data, atunci depune o cerere de reprogramare. Succes si numai bine!

Răspuns utilizator avertizat