| mimi8880 a întrebat:

Am si eu o mare problema.O matusa de-a mea a gasit un anunt cu un porc de vanzare,dar neavand credit,m-a rugat pe mine sa ii imprumut telefonul. Porcul era la un pret avantajos,dar omul nu raspundea la telefon,asa ca matusa mea i-a dat un sms, in care ii spunea "v-am sunat in legatura cu anuntul din ziar, va rog sa imi dati un bip sau un sms". Problema e ca de atunci omul da numai sms-uri obscene, suna si face tot felul de obscenitati la telefon si multe altele.Nu-l cunosc, nu ma cunoaste.
As dori sa stiu unde pot descoperi localitatea din care sunt sunata.
Am sunat la Vodafone si imi spun ca ei nu pot face nimic, ca degeaba stiu care e numarul.
Multumesc.
P.S- nu vreau sa imi schimb numarul

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Cel care scrie sms cred ca este de vanzare.

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cel mai simplu este sa iti restrictionezi toate apelurile si sms-urile primite de la respectivul numar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.anunturi-az.ro/sunt_singur_930663.html
Pai are si la matrimoniale un anunt.
Scrie clar omul acolo "sunt altfel" loll

| emilitalia a răspuns:

Mergi ori tu ori matusica ta la politie si faceti o reclamatie. Ei pot sa verifice si vor lua masuri contraventionale contra porcului respectiv (nu ma refer la cel de craciun laughing) Bafta.

| KodrutZ a răspuns (pentru emilitalia):

Teoretic e OK ce zici tu, practic nu prea, fiindca nu a amenintat direct pe nimeni si, cel mai rau, poate sa fie pe PrePay porcul. Cel mai practic ar fi sa ii faca fie redirect porcului, fie sa il bage in blacklist.

| mimi8880 explică:

Va multumesc tuturor.Am vorbit si la politie, dar politistul mi-a zis ca nu stau ei de d-astea.Am sa incerc in alta zi, cand o sa fie unul serios.
Ameninta.Desi nu ma cunoaste, ameninta, dupa mesaje, sigur e un obsedat.Suna si face l... la telefon si multe altele.
Am vazut si eu cu matrimonialele, dar prea tarziu.
Multumesc mult.
Sarbatori fericite tuturor!