| Girly97 a întrebat:

Am un certificat de calificare profesionala ca tehnician maseur din 17 ianuarie 2019. Nu scrie totusi cati ani este valabil. O intrebare: daca ar fi sa fie valabil permanent ar exista situatii cand ar putea fi anulat iar eu mi-as putea pierde dreptul de libera practica?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu scrie nicăieri că există o limită de valabilitate, rezultă că este permanent și definitiv. Sunt meserii mai pretețioase ca de exemplu cea de pilot de avion sau medic, în care dacă nu practici o perioadă foarte îndelungată, să fii nevoit să faci un curs de recalificare și să dai o serie de teste și examene, dar în cazul unui maseur nu este asta valabil.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Certificatul de calificare este valabil pe tot timpul vietii, nu exista un termen de valabilitate, este la fel ca o diploma de absolvire.

| Girly97 explică (pentru Ioandelasal):

Ce minunat!

| Girly97 explică (pentru sadrian46):

Eu iubesc medicina, de aceea am si devenit tehnician maseur! happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Girly97):

Mă bucur că u iubești. Poate vrei să spui mai exact că iubești să vindeci oameni.