| Girly97 a întrebat:

Sunt tehnician maseur in pregatire si sunt deja specializata in masajul de relaxare si masajul reflexogen. Acum invat ultimul modul iar pe 20 decembrie voi sustine examenul final de absolvire a scolii de masaj. Prin ianuarie cand voi obtine diploma de calificare profesionala in meseria de tehnician maseur ma voi angaja. Pana atunci m-am gandit sa ofer masaj reflexogen la domiciliul meu pentru ca deocamdata nu detin masa de masaj pentru a putea oferi si celelalte tipuri. As dori cateva sfaturi de la un tehnician maseur cu experienta pentru a imi merge bine in lucrul cu clientele la domiciliul meu. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Ady117 a răspuns:

Am și eu 2 întrebari, dacă nu te superi. Este grea meseria? Se câștigă bine?
Nu știu ce să aleg dintre frizer / bucătar / maseur.

| Girly97 explică (pentru Ady117):

In opinia mea nu este o meserie grea, este o meserie care cere din partea ta multa vointa de a ajuta oamenii. Nu am absolvit inca scoala de masaj si nu sunt angajata dar sunt sigura ca vom castiga bine mai ales ca pentru a deveni tehnicieni maseuri trebuie sa avem liceul. happy

| Ady117 a răspuns (pentru Girly97):

Momentan aleg să fac un curs pentru frizer. M-am hotărât...
Dar poate pe viitor o să mă răzgândesc happy
Succes!

| Girly97 explică (pentru Ady117):

Poti sa fii si frizer si tehnician masuer. Nimeni nu te opreste sa ai mai multe specializari. Succes! happy

| Ady117 a răspuns (pentru Girly97):

Nu vreau să-mi ocup atât de mult timpul, mai fac și sală + că încep să învăț pentru permisul de conducere...

| Girly97 explică (pentru Ady117):

Succes in continuare. happy

| Ady117 a răspuns (pentru Girly97):

Mulțumesc la fel. happy