| Areddo a întrebat:

A facut cineva vreun curs de formare profesionala sau de calificare? Cum este? De cate ori pe saptamana mergi la cursuri si cum sunt organizate ele, dai un singur examen final la sfarsit sau mai sunt si teste? Practica stiu ca este.La cursuri(nu la partea practica)sunt profesori care iti preda in sali de clasa sau cum? E asemanator ca la scoala? De exemplu un curs de operator calculator,tehnician nutritionist,tehnician maseur,tehnician veterinar sau telefonist sau cursuri de limba,receptioner de hotel dar si altele.
Cum sunt aceste cursuri sau mai degraba cum sunt organizate, adica imi puteti da niste detalii generale despre ele si modul lor de organizare? Adica doar cine a facut vreun curs de formare profesionala sau cine stie exact.

1 răspuns:
| cristi202 a răspuns:

Operator calculator, am facut vreo 50 de ore. E ca la scoala, "profu" are si tabla, doar numarul de ore e limitat si inveti ce e strict necesar. Oricum, eu am invatat multe, ca acum, cand vad cum umbla unii pe calculator, imi dau seama de cate chestii gresite pot face happy. Iar la sfarsit dai un examen si atit, si diploma nu o ridici decat daca dai maruntisul din buzunar, costul cursului.