| MariusBooss a întrebat:

Am un moped piaggio ciao si nu am niciun act de provenienta asupra lui. Vreau sa il inscriu si nu stiu daca pot asa. Ce imi trebuie ca sa il inscriu?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cum l-ai obtinut?
Nu cred ca o sa ti-l inscrie fara nici un act, ar trebui macar un contract de vanzare-cumparare sub semnatura privata (de mana).
Poti incerca cu o declaratie pe proprie raspundere, data in fata unui notar si autentificata de acesta, prin care declari ca l-ai obtinut in mod legal, nu este furat si ca nu ai actele mopedului.