| king5151 a întrebat:

Am vazut ca a spus Putin ca Romania s-ar putea afla in traiectoria rachetelor lor. Daca sa zicem ca este adevarat, ce se poate intampla? O sa intervina Nato?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca Romania este atacata sigur ca o sa intervina NATO.

| UnulSimplu312 a răspuns:

Pai in primul rand noi normal ca suntem un subiect foarte discutat de catre Putin pentru ca avem scutul de la deveselu care poate sai strice toate planurile lui. Iar in cazul in care ar ataca Putin Romania rachetele ar fi neutralizate de scut iar NATO ar incep atacul impotriva Rusiei

| Gabriel2424 a răspuns:

Imposibil, nu-si permite Rusia un razboi cu cea mai puternica alianta din lume, nato actioneaza dupa premiza daca un stat din nato e atacat toti suntem atacați. Putin este un foarte bun manipulator, el a declarat acum o luna parca ca statele ca Romania, Polonia au rachete de atac, ceea ce e fals, vrând sa-si castige popularitate in Rusia, pozând pe victa, ca se aproprie alegerile si na.Raspunsul e nu, prea multe costuri.

| zilog a răspuns:

Nu se întâmplă nimic vine boba nucleară și te arde înainte să afli că ai fost iradiat și gata mori

| Mosotti a răspuns:

Romania nu e in traiectoria rachetelor rusilor, Ukraina nu este unde e Ungaria ca sa zici ca trec pe la noi rachetele.
Si daca prin absurd ar trece, doar ar trece, n-ar cadea la noi, ar cadea unde trebuie, ca-s f bine ghidate.